logo_wiadlek

Kraków, 17-20 września: Alkohol i alkoholizm

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego chcielibyśmy poinformować o Międzynarodowej Konferencji Naukowej 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism, From bench to bedside: mechanisms and novel treatment options for alcohol-related disorders, która odbędzie się w dniach 17 – 20 września 2022 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism

To międzynarodowa, interdyscyplinarna konferencja gromadząca lekarzy i badaczy różnych specjalności wokół problematyki używania alkoholu, mechanizmów i leczenia uzależnienia od alkoholu oraz ogólnoustrojowych powikłań związanych z przewlekłą eskpozycją na alkohol, w szczególności alkoholowej choroby wątroby.

Podczas konferencji wystąpią wiodący naukowcy z całego świata prowadzący badania w tych obszarach oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji, stowarzyszeń naukowych i ośrodków specjalistycznych, zajmujących się problematyką uzależnień. Program oparty został wokół trzech głównych wątków tematycznych, obejmujących aspekty biologiczne, medyczno-kliniczne i psychospołeczne oraz uszkodzenia narządów spowodowane piciem alkoholu.

Zależy nam bardzo na tym, aby Kongres stał się miejscem merytorycznej współpracy interdyscyplinarnej i polem do dyskusji oraz wymiany poglądów dotyczących problematyki uzależnień i chorób wątroby. Naszym pragnieniem jest, aby wydarzenie skupiło także czołowych specjalistów z różnych dziedzin medycyny z naszego kraju.

Państwa uczestnictwo w Konferencji będzie dla nas zaszczytem i nieocenioną pomocą merytoryczną. Gorąco prosimy o zachęcenie do udziału w Kongresie zainteresowanych współpracowników. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań w terapii uzależnień i powikłań przez nie wywołanych.

Miło nam jest poinformować, iż udało nam się wynegocjować w stowarzyszeniach ISBRA oraz ESBRA specjalną stawkę dla uczestników z Polski.

Formularz rejestracji dostępny jest pod linkiem https://www.isbra-esbra2022.com/ofertaspecjalna   

Joint Meeting of ISBRA and ESBRA 2nd World Congress on Alcohol and Alcoholism, September 17-20, 2022 – Cracow, Poland

isbra-esbra2022@ptqv.pl

www.isbra-esbra2022.com

Ⓒ 2019 Aluna